Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Z głębokim żalem informujemy o śmierci Jerzego Wiśniewskiego, szefa SLD powiatu mławskiego

dodano 2014-01-16 18:22 w kategorii: Informacje

W dniu 16. stycznia 20013 roku zmarł Jerzy Wiśniewski, wieloletni przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Mławie, działacz samorządowy, dyrektor i nauczyciel.
 
Jerzy Wiśniewski:
 
Urodził się 14 kwietnia 1946 roku w Krępie, gmina Lipowiec Kościelny powiat mławski. Ukończył studium nauczycielskie. Swoją karierę zawodową rozpoczął w roku 1968 jako nauczyciel Szkoły Podstawowej w Długokątach. Od 1971 roku przez 3 lata był nauczycielem w Szkole Podstawowej ww Kowalewie. Przez 12 lat lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Głużku. W latach 1986 – 1990 był sekretarzem Komitetu Gminnego PZPR w Wiśniewie. Następnie przez dwa lata nauczycielem w Szkole Podstawowej w Starych Kosinach. W latach 1990 – 2003 ponownie sprawował funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Głużku.
 
Należał do:
 
Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Młodzieży Wiejskiej, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Ludowych Zespołów Sportowych i Ligi Ochrony Kraju.
 
Był wielokrotnie odznaczany:
 
Medal 40 – lecia PRL, Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, Medal zasłużony dla województwa ciechanowskiego, Medal zasłużony dla Ligi Obrony Kraju, Medal zasłużony dla LZS. Był również odznaczany nagrodami Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty, Wojewody Ciechowskiego i Wójta gminy Wiśniewo.
 
Był też wieloletnim działaczem politycznym i samorządowym:
 
W latach 1974 – 1989 był członkiem PZPR. Członek i założyciel SdRP na powiat mławski i jej przewodniczący. Założyciel SLD w Mławie, jej wieloletni przewodniczący oraz były członek Rady Wojewódzkiej. Był radnym powiatu mławskiego w latach 1998 – 2002.
 
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.